Käyttöohjeet: Intensive Ripsi – ja kulmasävyte
Biosmeticsin ripsien ja kulmien kestosävytteellä luot säihkyvän kauniit silmät. Koostumuksessa on optimoitu yhdistelmä valikoituja ravitsevia raaka-aineita, kuten lanoliinia ja auringonkukkaöljyä.
Levittäminen:
Parhaan lopputuloksen takaamiseksi puhdista ensin kulmakarvat ja ripset Intensive Eye Make-up Remover Foam – tuotteella. Sitten levitä suojavoidetta alaluomelle ja suojalapulle ja aseta suojalappu kevyesti painaen voideltu puoli alaspäin alaluomen ripsirajaa vasten. Varmista, ettei suojavoidetta mene ripsiin. Toista toiselle puolelle.
Juuri ennen värjäyksen aloittamista, sekoita Intensive ripsi – ja kulmaväri Intensive Cream Developer – hapetteen kanssa suhteessa 1:1. HUOMIO: Tärkeää tietoa. Ripsien värjäykseen käytä korkeintaan 2 %:sta hapetetta.
Käytä levitystikkua tai sivellintä ja Intensive – sekoituslasia värin sekoittamiseen. Kun asiakkaan silmät on suljettuina levitä valmistamaasi väriä ripsiin, kunnes ne ovat täysin värin peitossa.
Lopuksi lisää samaa tai vaaleammasta sävytteestä sekoitettua väriä kulmakarvoihin kasvusuunnan myötäisesti. Ihon värjääntymistä voi ehkäistä työskentelemällä huolellisesti. Jos väriainetta joutuu iholle, poista se välittömästi Intensive Tint Remover – sävytteenpoistoaineella. Riippuen haluamastasi värin intensiivisyydestä, sävytteen annetaan vaikuttaa 2-10 minuuttia.
Mitä pidemmäksi ajaksi sävyte jätetään vaikuttamaan, sitä intensiivisempi ja/tai tummempi lopputulos sävyssä on.
Kun sävy on vaikuttanut tarpeeksi kauan, käytä kuivaa vanulappua ylimääräisen sävytteen puhdistamiseksi pois kulmakarvoista. Voit halutessasi viimeistellä puhdistuksen miedolla shampoolla. Sitten poista suojalaput alaluomilta ja poista ylijäämäinen sävyte ripsistä runsaalla puhtaalla vedellä.
Ingredients: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Oleamide DEA, Sodium Cetearyl Sulfate, Ammonium Hydroxide, Helianthus Annuus Seed Oil, Sodium Sulfite, Lanolin, p-Phenylenediamine, Parfum, p-Aminophenol, Resorcinol, 2,6-Diaminopyridine, Limonene, Linalool, Citral, Geraniol
Kangaskontiontie 12 D
90240 Oulu
(Noutotukku, ei myymälää)
Copyright © BPhair Oy 2025
Jos haluat lähettää meille tätä tuotetta koskevan kysymyksen, täytä kaikki tähdellä (*) merkityt kentät ja napsauta ”Lähetä”.